Časté otázky

Občas se objevují otázky, které se opakují a třeba si i Vy kladete podobné, proto jsem se rozhodla, že sem napíšu některé z nich. Pokud i Vy máte nějaké otázky, neváhejte mě kontaktovat na e-mail anna.krajhanzlova@gmail.com
Proč nesmějí mít děti mobil?
Tuto otázku musím aktualizovat, protože rodiče i přes to, že je to zakázané, zkoušejí dětem na tábor mobil dávat a dělají to tajně. Já to opravdu chápu, že se o dítě bojíte, ale ani nevíte jakou to udělá na táboře neplechu. Beru to jako porušení táborového řádu a jsem schopná poslat dítě z tábora domů, bez nároku na vrácení peněz. Máme s tím špatné zkušenosti, kdy nám mobil narušil hru i atmosféru celého tábora. Píšu rodičům každý večer zprávy. Většinou kolem druhé ráno, až když jdu spát. Nemám problém předat rodičům dítě na ucho, když volá během poledního klidu. Pokud je to nutné, můžete i přijet a děti si zkontrolovat. Děti si stýskají pouze večer, kdy si jdou lehnout, ale takových je minimum, většinou jsou tak unavení, že rychle usnou.


Moje dítě ještě na táboře nebylo. Nevím, jestli to zvládne.
Tento strach rodiče je naprosto pochopitelný. Na týden posíláte dítě někam, kde jej neuvidíte. Vkládáte důvěru v někoho, koho moc neznáte. Děti jsou velmi odolné a dokáží se se změnou vyrovnat často lépe, než si my rodiče myslíme. Všichni vedoucí děti sledují a snaží se jim pomáhat zvládnout všechny situace. Celý den mám u sebe mobil a často odpovídám na otázky rodičů, jak to děti zvládají. Určitě se nezlobím a vždy ráda odpovím. Někdy ne hned, protože jsme třeba v nějaké hře, ale k odpovědi se dostanu. Každý večer, až tábor usne, posílám do uzavřené skupiny na FB zprávu o tom, co jsme v táboře zažili, kde jsme byli a rodiče můžou sami napsat pozdrav svým dětem. Tato zpráva je čtena po obědě. Snažím se vkládat průběžně i fotky, takže rodiče své děti vidí. Děti jsou různé, ale vždy je pro ně nejlepší, když přijedou na tábor s někým koho znají. Se sourozencem, s kamarádkou, s kamarádem. Celý den jsou pro děti připravené aktivity, takže si výrazně stýskat nestíhají a brzy zapadnou mezi ostatní děti a najdou si další kamarády. Navíc těch sedm dní, je opravdu krátkých. Větší stýskání přichází většinou večer, ale i to zvládáme. S menšími dětmi sedíme a čteme jim pohádku.
Na táboře si děti rozvíjí znalosti a zkušenosti, učí se řešit problémy bez rodičů za pomoci vedoucích, rozvíjí svoji osobnost, sebedůvěru a také se naučí mít své názory. Neméně důležité je, že se učí vyhrávat, ale i prohrávat.


Po kolika se spí ve stanech?
Ve stanech se spí po dvou. Kluk s holkou můžou být pouze v případě, že se jedná o sourozence, a zároveň v případě, že si to rodiče vyžádají. Na přihlášce je proto potřeba vyplnit, s kým chcete, aby Vaše dítě bylo ve stanu. Od roku 2019 máme k dispozici i teepee, kde spí 4 děti. Většinou jej využívám pro malé děti, pro které je lepší, když mohou být pohromadě.

Mám dítě s ADHD, může jet s vámi na tábor?
Vždycky je vše o dohodě. Mám názor takový, že každé dítě má nárok na to, aby si mohlo užít prázdniny a jet na tábor. Na táboře tyto děti také máme, i s jinými poruchami. Je však potřeba, aby nám rodiče dali co nejvíce informací o dětech a mohli jsme vše zařídi tak, aby pro dané dítě byl pobyt co nejpříjemnější. Vše ale záleží na případ od případu.

Může jet na tábor i dítě s diabetem?
Bohužel v současnosti nejsem schopná tyto děti v táboře přijímat. Mým cílem ale je, aby i ony k nám v příštích letech mohly přijít.


Co je zahrnuto v ceně tábora?
V ceně tábora je 5x denně jídlo - snídaně, svačina, oběd, svačina a večeře. Každý den mají zeleninu, nebo ovoce. Často obojí :). Pitný režim samozřejmostí. Dále je do ceny zahrnuto pojištění úrazu dětí, spotřeba energií stany, cena za výlety, vstupy na zámky, do bazénu a materiál na programy her, trička na batikování, odměny dětem v soutěžích.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one